yurt dIŞI TURLARI

tatilincisi.com


  Vizesiz
  7 GECE - 8 GÜN
  07 MART 2017
  Qatar Airways
  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
  İSTANBUL-ABU DABHİ - BANGKOK - PATTAYA - İSTANBUL...

1.Gün    İSTANBUL – BANGKOK
Sabiha Havalimanı Dış Hatlar Terminali Qatar Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 12.30'da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Qatar Hava Yolları’nın QR 242 sefer sayılı uçağı ile saat 15.00’de Doha’ya hareket, Yerel saat ile 19.10’da varış. Varışı takiben Qatar Hava Yolları’nın QR 830 sefer sayılı uçağı ile 20.50’de Bangkok’a hareket.
2.Gün    BANGKOK
Yerel saat ile sabah 07:20’da Bangkok havalimanına varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile önce Bangkok’u yakından tanıyacağımız şehir turumuza başlıyoruz , turumuz sırasında dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Budha Heykeli, Oturan Budha Heykeli, Stupalar (mezar taşları), içinde günümüzde de faaliyette olan masaj okulu bulunan Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Budha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı'nı geziyoruz. Otobüsümüzle yapılacak panoramik şehir gezisinde ise Çin Mahallesi, çiçek pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland kralının Bangkok'taki malikânesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Oda dağılımı ve dinlenmek için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra Kanal turu Gezisi’ne katılabilirler (40 USD). Uzak Doğu’nun Venedik’i olarak bilinen Bangkok’ta yapacağımız bu turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı bulacaksınız. Taylıların kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyecek ve gezimizi bitirmeden önce Bangkok’un en meşhur 3 tapınağından biri olan muazzam mimarisiyle Wat Arun’u panoramik olarak göreceğiz.  Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra Sea Food Market ve Patpong Gece Pazarı Gezisi'ne katılabilirler (20 USD). Turumuzda önce Tayland’ın en büyük deniz mahsulleri restoranına gidecek burada günlük getirilen deniz mahsullerinden seçerek istediğimiz şekilde pişirterek keyifli bir yemek yiyeceğiz. Bu restoranın sloganı “if it swims we have it” yani “yüzüyorsa bizde vardır”. Yemeğin ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz daha çok taklit ürünlerin (Rolex saat, Versace Çanta v.s) ağırlıklı olduğu PatPong Gece Pazarı'na geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız. Gezi bitiminde otele dönüyoruz.
3.Gün    BANGKOK
Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra Yüzen Çarsı Gezisi’ne katılabilirler (45 USD). 
Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca tanınmış Siam İkizleri’nin doğduğu Samut Songkram Kasabası’nda bir Hindistan cevizi çiftliğine uğruyoruz. Burada Tay Halkı’nın Hindistan cevizi ağacından nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz. Ayrıca içerdeki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan hareket edip 10 dakika civarında otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzak Doğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyoruz. Nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Yüzen Çarşı’yı öğlen kapanana kadar geziyoruz. Dönüş yolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu ağaç oyma atölyesini gezecek, burada gül ve tik gibi değerli ağaçların sanatçıların elinde nasıl mükemmel biçimde şekillendiğini göreceğiz. Bangkok’a dönüş yolunda rehberinizin alacağı Tayland’ın en meşhur tropik meyvelerinin tadına bakacaksınız. Gezi bitiminde otele dönüyoruz. Aksam arzu eden misafirlerimiz rehberlerimizin düzenleyeceği ekstra yemekli Siam Niramit Show turumuza katılabilirler.(55 USD) Bangkok ‘un en popular gece kabaresi olan showdan önce dünya mutfağı olarak hazırlanan açık büfe aksam yemeğimizi alıyoruz ardından Thailand kültür ve tarihini essiz kartografilerle izleyicisinin beğenisine sunan , Guinness rekorlar kitabında yerini almış devasa sahnesi , 150 ‘nin üzerindeki dansçı kadrosu ve dünya üzerindeki en son sahne teknolojisi ile izleyenlere unutulmaz bir aksam vadeden Siam Niramit gösterisini izleyeceğiz. Gezi bitiminde otele donuyoruz.
4.Gün    BANGKOK – PATTAYA
Kahvaltıyla başlayan gün Pattaya’ya doğru başlayan yolculukla devam ediyor. Yol üzerinde bir mücevher fabrikası gezilerek burada Tayland'da çıkan safir, yakut gibi değerli taşların nasıl işlendiğini ve mücevher haline getirildiğini göreceğiz, arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabilecekler. Pattaya’ya varışın ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Oda dağılımdan sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin ekstra olarak düzenleyeceği Timsah Çiftliği Gezisi'ne katılabilirler. (25 USD) Timsahlarıyla ünlü Tayland’da bulunan yüzlerce timsah çiftliklerinin içinden sizin için seçtiğimiz en ilgi çekici ve en güzeli olan Million Year Stone Park’ı ziyaret ediyoruz. Timsah şov gösterisi tüm inanılmazlığı ile seyrinize sunulacak. Akşam arzu eden misafirlerimiz, rehberlerinizin ekstra olarak düzenleyeceği ünlü Alcazar Show'unda unutulamayacak bir gece geçirme imkânını bulacaklar.(50 USD) Tayland’da Lido tarzında sunulan bu özel kabare şovunda değişen sahne dekorları kostümleriyle dansçıları, muhteşem ışık ve ses sistemleriyle görsel şöleni izleyerek geçireceğiniz unutulmaz bir akşama hazır olun! Şov sonrası bir sürpriz sizleri bekliyor. Daha sonra rehberiniz eşliğinde Pattaya’yı yürüyerek yakından tanıyoruz. Gezi bitiminde otele dönüyoruz.
5.Gün    PATTAYA
Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği öğle yemekli ekstra Mercan Adası Gezisi'ne katılabilirler. (50 USD) Pattaya Sahili’nden özel sürat teknelerimizle, palmiye ağaçları arasında mercan tozlarından oluşmuş beyaz kumsalı ile bütün gün turkuaz sularında yüzebileceğimiz Mercan Adası’na gidiyoruz. Öğle yemeği ızgara balık, salata ve tropik meyvelerden oluşuyor. Gezi bitiminde otele dönüyoruz.
6.Gün    PATTAYA
Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra Nong Nooch Tropik Bahçe Gezisi'ne katılabilirler. (35 USD) Tayland’da yıllarca en iyi düzenlenmiş bahçe ödülü almış olan bu muazzam tropik bahçede çok sayıda fotoğraf çekeceğinizi garanti ediyoruz. Önce Tay Kültürü’nü yakından tanıyacağımız bir kültürel şov izleyeceğiz. Tay dansları, Tay Boksu Gösterisi, tarihi savaşların canlandırmasını izledikten sonra ikinci bolüme geçecek ve burada fillerin yaptıkları harika gösteriyi izleyeceğiz. Tayland’ın simgesi bu sevimli hayvanların marifetlerine inanamayacaksınız. Daha sonra büyüleyici bahçeyi gezecek ve çeşit çeşit orkidenin bulunduğu özel bölümü göreceğiz. Öğleden sonra otele dönüşümüz gerçekleşiyor. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra Fil Safarisi Gezisi'ne katılabilirler.(35 USD). Hayatınızda kaç kere fil üstünde safariye çıkabilirsiniz. İşte ayağınıza gelen fırsat. Fillerle ilgili bilgi alımından sonra orman içinde fillerle safari macerası başlıyor. Gezi bitiminde otele dönüyoruz.
7.gün    PATTAYA - BANGKOK - ISTANBUL
Kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Bangkok Havalimanı'na transferimiz gerçekleşiyor.
Havalimani ‘na varışımızın ardından Qatar Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu için check-in ve bagaj işlemlerinden sonra QR 831 sefer sayili ucus ile 09:05’de Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12:15’de Doha’ya variyoruz. Varışımızı takiben Qatar Hava Yolları’nın QR 243 sefer sayılı uçuşu ile 14.05’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.35’de Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
Qatar Hava Yolları ile İstanbul -Doha – Bangkok - Doha - İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
Havalimanı vergileri
Seçilen kategorilerdeki Otellerde Bangkok (2) Pattaya (3) toplam 5 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Panoramik Bangkok şehir turu
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Opsiyonel turlar
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Tüm öğle/akşam yemekleri ve içecekler 

TAYLAND
Konuşulan Dil: Resmi dil Tai'cadır. Çince ve İngilizce genelde anlaşılır. 
Saat Farkı: 4 saat ileri  
Uçuş Süresi: 9 saat
Para Birimi: Baht
Voltaj: 220 Volt
Telefon Kodu: 66
Türk Konsolosluğu Adres: 61/1 SOI CHATSAN, SUTHISARN ROAD, HUAYKWANG, BANGKOK, 10310 THAİLAND
Telefon: 00 66-2 274 72 62-63

İklim: Tayland’ın iklimi bütün yıl hemen hemen sıcak ve nemlidir. Orta bölgelerde yer alan ovalarda sıcaklık nadir olarak 18°C’nin altına iner. Kasım ve şubat aylarında hava sıcaklığı aşağı yukarı bu miktardadır. Mart ve mayıs aylarında ise bu rakam 38°C’ye kadar yükselir. Ortalama sıcaklık 28°C civarındadır.
Orta bölgedeki ovalar yağışlı bir atmosfer içerisindedir. Fakat, Barmese Dağları buralara gelecek nemli rüzgarları keserek yağış miktarını düşürür. Güney kıyı bölgeleri ortalama 5600 mm’lik yağış alırken, diğer bölgelerdeki yıllık yağış ortalaması 1000 mm civarındadır. Haziran ayından ekim ayına kadar yaz musonları ülkeye şiddetli yağışlar getirir. Tayland’da üç mevsim vardır. Mart-mayıs ayları sıcak, Haziran-ekim ayları yağmurlu ve Kasım-şubat ayları serindir.
Ne Alınır: yapay çiçekler, bronz eşyalar, seramik, fil heykelcikler, elbiseler, el yapmaları, fildişi, ipek, safir ve rubi, eski kitaplar, deniz kabukluları.

 

 

4* Oteller

Tarih Aralığı 2 Kişilik Odada Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişilik Oda 1. Çocuk
08/02/2017 - 14/02/2017 699,00 EUR 699,00 EUR 999,00 EUR (2-12) Yaş 689.00 EUR
(0-2) Yaş 200.00 EUR
04/03/2017 - 10/03/2017 599,00 EUR 599,00 EUR 899,00 EUR (2-12) Yaş 589.00 EUR
(0-2) Yaş 200.00 EUR
11/03/2017 - 17/03/2017 599,00 EUR 599,00 EUR 899,00 EUR (2-12) Yaş 589.00 EUR
(0-2) Yaş 200.00 EUR
18/03/2017 - 24/03/2017 599,00 EU 599,00 EUR 899,00 EUR (2-12) Yaş 589.00 EUR
(0-2) Yaş 200.00 EUR
26/03/2017 - 01/04/2017 599,00 EUR 599,00 EUR 899,00 EUR (2-12) Yaş 589.00 EUR
(0-2) Yaş 200.00 EUR

3* Oteller

Tarih Aralığı 2 Kişilik Odada Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişilik Oda 1. Çocuk
08/02/2017-14/02/2017 599,00 EUR 599,00 EUR 799,00 EUR (2-12) Yaş 589.00 EUR
(0-2) Yaş 200.00 EUR
04/03/2017-10/03/2017 549,00 EUR 549,00 EUR 749,00 EUR (2-12) Yaş 539.00 EUR
(0-2) Yaş 200.00 EUR
11/03/2017-17/03/2017 549,00 EUR 549,00 EUR 749,00 EUR (2-12) Yaş 539.00 EUR
(0-2) Yaş 200.00 EUR
18/03/2017-24/03/2017 549,00 EUR 549,00 EUR 749,00 EUR (2-12) Yaş 539.00 EUR
(0-2) Yaş 200.00 EUR
26/03/2017-01/04/2017 549,00 EUR 549,00 EUR 749,00 EUR (2-12) Yaş 539.00 EUR
(0-2) Yaş 200.00 EUR