doĞA & TREKİNG TURLARI

tatilincisi.com

 

 

 

LİKYA YÜRÜYÜŞÜ 7 GECE 8 GÜN

1.Gün: Antalya
Antalya havaalanı karşılama ve hotele transfer konaklama.

2.Gün: Antalya-Göynük-Ovacık
Kahvaltı sonrası Göynük Kanyonuna transfer; kanyonun sol yanına tırmanarak çamla kaplı tepeleri aşıyoruz. Öğle yemeği için ırmak kenarında mola veriyoruz, dinlenmek ve yüzmek için zamanımız var sonrasında tırmanmaya devam ederek yaylaya ulaşıyoruz. Burada aracımızla buluşarak Ovacık’ta bulunan otelimize gidiyoruz. ( 6 saat yürüyüş, rakım: 800 m.)

3.Gün: Ovacık-Yayla Kuzdere
Kahvaltı sonrası yürüyüş yerine transfer ve Roma devrinden kalma kale ziyaretini gerçekleştirerek, Yayla Kuzudere deki köy evine yürümeye devam ediyoruz. Piknik için yolda mola veriyoruz. Yayla Kuzudere’ye ulaştıktan sonra akşam yemeği ve konaklama köy evinde. ( 4 saat yürüyüş, rakım: 900 m)

4.Gün: Tahtalı Dağı – Çukuryayla- Ciralı
Kahvaltı sonrası yürüyüşümüze Tahtalı dağına tırmanarak devam ediyor. Nehir yatağı boyunca yapılan hafif bir yürüyüşten sonra, endemik lübnan sediri ağaçlarının masalsı görüntülerini izleyerek Olimpos dağının hemen eteğindeki Çukuryayla’ya ulaşıyoruz. Burada öğle yemeği için mola veriyoruz yemek sonrası sırtı aşarak devam ediyoruz. Dağın diğer yüzünde bulunan Beycik köyüne iniyoruz. Burada aracımız ile buluşarak Ciralı ‘da bulunan pansiyonumuza ulaşıyoruz. ( 7 saat yürüyüş, 900m-1900m tırmanış ve 900m iniş )

5.Gün: Olimpos Harabeleri – Chimerea (Yanartaş) Ziyareti
Kahvaltı sonrası Olympos (Korykos) harabelerine yürüyoruz ve rehberimizin verdiği bilgiler eşliğinde antik kenti geziyoruz. Bu kent Korsanlar koyu üzerine kurulmuş olup, tarihte 150 yıl kadar bir süre boyunca korsanlar tarafından yönetilmiştir. Öğleden sonra, akşam yemeğine kadar dinlenme ve denize girmek için boş zamanımız var. Pansiyonda alacağımız akşam yemeğinden sonra ise, ünlü ebedi ateşlerin yandığı, Chimerea’yı hava karardıktan sonra görmek için, kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Konaklama Ciralı’da aynı pansiyonda.

6.Gün: Musa Dağı –Adrasan
Bu günkü yürüyüşümüz Musa Dağı üzerinden aşarak, sandal ağaçları arasında bizi terk edilmiş bir kulübeye getiriyor. Burada öğle yemeği yedikten sonra Adrasan’a iniyoruz. Adrasan plajı yakınındaki pansiyonda akşam yemeği ve konaklama. ( 7 saat yürüyüş )

 

7.Gün: Gelidonya Deniz Feneri
Pansiyondan kahvaltı sonrası ayrılarak, yine çam ormanları ile kaplı tepeleri tırmanmaya başlıyoruz ve gün boyu denize paralel yürüyoruz. Yürüyüşümüz boyunca deniz ve adaların manzarası bizimle beraber olacak. Daha sonra Gelidonya Fenerine ulaşıyoruz buradan kalan 1 saatlik yürüyüşümüzü de tamamlayarak aracımız ile buluşuyoruz. Adrasan da bulunan pansiyonumuza transfer ve akşam yemeği.

8.Gün: Ayrılış
Kahvaltı sonrası Antalya Havaalanına transfer ile turumuz son buluyor.

Fiyata Dahil Olanlar;
7 Gece Konaklama.
Tüm yemek ve piknikler ( 1. ve 8. Gün dahil değildir ) – Öğle yemekleri yerel restoranlarda veya piknik şeklindedir.
Araç ile bütün transferler ve bagajların taşınması.
Rehberlik hizmeti.

Fiyata Dahil Olmayanlar;
İçecekler. ( Yemek esnasında verilecek olan sular dışında )
Tarihi mekanlara ve müzelere giriş ücreti.

8/10 kişi:………..1470 TL kişi başı
11/13 kişi:………1320 TL kişi başı
14/16 kişi:………1280TL kişi başı