yurt İÇİ TURLARI

tatilincisi.com

GAZİANTEP-ANTAKYA-ADANA-TARSUS-KARAMAN TURU

KAHRAMANMARAŞ-SAMANDAĞ-VAKIFLI KÖYÜ-PAYAS-TARSUS-MERSİN-ERDEMLİ-NARLIKUYU-SİLİFKE-MUT- SERTAVUR GEÇİDİ -TAŞKALE (MANAZAN)-KARAMAN-ÇATALHÖYÜK-KONYA

19-25 MAY 2017        24-30 HAZİRAN 2017            02-08 EYLÜL 2017

1.GÜN: ANKARA – KAHRAMANMARAŞ-680 KM

Akşam saat 23.00’de Tunus Caddesi No.14’te buluşma ve Kahramanmaraş'a hareket. Gece yolculuğu.

2.GÜN: KAHRAMANMARAŞ- GAZİANTEP

Güvenli ve rahat yolculuğumuzun sonunda, sabah saatlerinde Kahramanmaraş’a ulaşıyoruz. Maraş evi Kocabaş konağında alacağımız yöresel kahvaltı sonrası yürüyerek Kahramanmaraş Kalesi, Taş Medrese, Taşhan ve Kahramanmaraş Milli Mücadele Müzesi gezileri ardından Meşhur Yaşar Baba’da Maraş dondurmasının tadına bakıyor ve Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep şehir turumuza Belkıs/Zeugma’dan çıkartılan Mozaiklerin Sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Tarihi Gaziantep Evlerinin bulunduğu Bey Mahallesi ve Hasan Süzer Etnografya Müzesi, Kurtuluş Camisi, Kendirli Kilisesi, Şehitler Abidesi ziyareti ile devam ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, 14 Şehit Anıtı, Naip Hamamı, Medusa Cam Eserleri Müzesi Gaziantep Kalesi ve Kahramanlık Panorama Müzesi ile Emine Göğüş Mutfak Müzesinin gezilmesi sonrası Zincirli Bedesten ve Bakırcılar Çarşısını Ziyaret, Tütün Hanı veya Mevlevi Dergâhı Kompleksi içerisinde bulunan Tahmis Kahvesinde çay, kahve ikramı, Elmacı Pazarı ve Pasajlarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Otele yerleşme akşam yemeği ve geceleme.

3.GÜN: GAZİANTEP –ANTAKYA

Kahvaltı sonrası Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri sonrasında; şelaleleri farklı inanışlarda yaşam alanları ve son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya şehir turu için hareket. Nurdağı, Islahiye, Kırıkhan güzergâhından Antakya’ya varış. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelalelerini geziyoruz. Öğle yemeği ardından Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi, Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesi’ni geziyoruz. Antakya’nın dar ve otantik sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii gezisi ardından, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi ve Sarimiye Camii, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi’nin panoramik görülmesinin ardından Antakya Uzun Çarşıda Alışveriş imkânı ve serbest zaman, belirtilen saatte otele hareket ediyoruz. Odalara yerleşme, akşam yemeği ve geceleme.

4. GÜN: ANTAKYA - VAKIFLI KÖYÜ -SAMANDAĞI –TİTUS SU KANALI-ADANA

Kahvaltı sonrası Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın karşılaştıkları yer olan Samandağ’a hareket ediyoruz. Ülkemizdeki Tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü, Kilise Ziyareti ve köy çarşısında serbest zaman sonrasında Samandağ’ının göz alabildiğine kumsallarını panoramik olarak gördükten sonra, Titus Tünellerini, Beşik Kaya Mezarları geziyor ve Samandağ’dan ayrılıyoruz. İskenderun’a hareket ediyoruz. Panoramik şehir turu, Payas Kalesi ve Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi gezileri ardından, Adana’ya hareket ediyoruz. Aracımızla panoramik Adana Baraj Gölü turu. Sabancı Merkez Camii, Taş Köprü, Ulu Camii ve Külliyesi, Büyük Saat Kulesi, Bebekli Kilise, Atatürk Evi, Eski Adana Evlerini ve sokaklarını tanıyacağımız Tepe bağ Mahallesi gezisi ve fotoğraf çekimi ardından otele hareket, akşam yemeği ve geceleme.

5. GÜN: ADANA-TARSUS-MERSİN-ERDEMLİ-NARLIKUYU-KIZKALESİ

Kahvaltı sonrası Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus Şelalesi’nin görülmesi ve fotoğraf çekimi, Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar)Mağarasının görülmesi ve Tarsus şehir turu. Kleopatra Kapısı, Makamı Şerif Camii (Hz Danyal Peygamber Makamı)Saınt Paul Kilisesi (Eski Camii),Saınt Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan Eski Tarsus Evlerinin ve sokaklarının fotoğraflanması, Saınt Paul Kilisesi, Ulu Camii’nin görülmesi. Beyaz Çarşı’da (Kırk Kaşık Bedesteni) serbest zaman ve alış veriş imkanı. Öğle yemeğimiz sonrasında Nusrat Mayın Gemisi’nin görülmesi. Panoramik Mersin şehir turu sonrası Mersin Erdemli sınırları içinde kalan Cennet Cehennem Mağaraları /Obrukları), Astım (Dilek) Mağarası gezileri ardından Kızkalesi’nin fotoğraflanması. Sahilde verilecek serbest zaman sonrası otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

6.GÜN: SİLİFKE-SERTAVUR GEÇİDİ-MUT-TAŞKALE (MANAZAN )-KARAMAN

Kahvaltı sonrası Silifke ve Göksu Nehri manzarası ve Toros Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde Mut’a varış. Mut Karacaoğlan Parkı (Çınaraltı)Karacaoğlan Heykeli’nin fotoğraflanması ve çay kahve keyfi sonrası Sertavur Geçidi’ni aşarak St. Paul ve yine Tarsus'ta yaşamış Hıristiyan öncülerinden Barnabas'ın gezileri sırasında konakladıkları yer olan 1000-1200 m. yükseklikte, Göksu Vadisi'ne bakan dik bir yamaca 440-442 yılları arasında inşaa edilen Alahan Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından sonra 25 milyon yıl öncesine ait fosillere dokunma fırsatını bulacağımız ve sit alanı ilan edilerek korunan Taşkale eski adıyla Kızıllar Köyü'nü geziyoruz. Kızıllar Orta Asya’dan ilk göçen Türk boylarının yerleştiği köy olup Mustafa Kemal Atatürk'ün dedesinin doğum yeri olarak da bilinmektedir. Kayalara oyulmuş birçok tüneli, galerileri ve yüzlerce odaları bulunan Manazan Mağara yerleşkelerini ve günümüzde de Tahıl Ambarı Olarak kullanılan Taşkale tahıl ambarlarının görülmesi ve fotoğraf çekimi sonrası Karaman’a hareket. Otele yerleşme, akşam yemeği ve geceleme.

7. GÜN: KARAMAN-ÇATALHÖYÜK-KONYA-ANKARA

Kahvaltı sonrası Karamanoğlu Beyliği, Selçuklu ve Osmanlı'dan kalan onlarca eserin olduğu Karaman'da Yunus Emre Camii ve Yunus Emre Türbesi, Mevlana'nın annesinin türbesi, Çeşmeli Kilise, Aktekke Camii ve Karaman Kalesi, Tartan Evi, Karaman Müzesi gezileri. Sonrasında Unesco tarafından 2012 yılında Dünya Miras Listesi’ne alınan M.Ö 6800-5700 yılları arasında ev katmanlarından oluşan 8-10 bin kişinin yaşadığı Dünyada insanoğlunun ilk toplu yerleşime geçtiği Çatalhöyük Neolitik Kenti gezisi ve Konya’ya hareket. Konya şehir turumuz esnasında, Karatay Medresesi’ni geziyoruz. Sonrasında panoramik olarak,  Alaaddin Camii ve Tepesinin görülmesi, İnce Minareli Medrese (Taş ve İslam Eserleri Müzesi) gezileri ardından Mevlana Müzesine hareket. Müze gezimiz esnasında İç Avlu, Tilavet Odası, Huzur-ı Pir(Hz Mevlana Türbesi),Semahane, Mescit, Derviş Hücreleri, Matbah(Mutfak) bölümleri ziyaret edilecektir. Alışveriş için serbest zaman, belirtilen saatte toplanma ve Ankara’ya hareket. Gerekli molalarla Ankara’ya varış, gezimizin sonu…

OTELLERİMİZ      

GAZİANTEP
ŞİREHAN BUTİK OTEL

ADANA 

ANEMON HOTEL 5*

ANTAKYA

GRAND BOĞAZİÇİ HOTEL 4*  

MERSİN veya KIZKALESİ

4* HOTEL

KARAMAN

4* HOTEL

*** Lütfen Okuyunuz ***

Genel Bilgileri

Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı, sandalet, şapka, Mayo-terlik (yedeği),plaj havlusu, fotoğraf makinesi, güneş gözlüğü ve kremi vb.

NOTLAR:

* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini gizli tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.

* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux Midibus 26-46 kişi arası kayıtlarda lux otobüslerle sağlanır.

*Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.