yurt İÇİ TURLARI

tatilincisi.com

KARADENİZ & BATUM

SAMSUN - ORDU - GİRESUN – GÖRELE - TRABZON –RİZE - FIRTINA VADİSİ – ÇAMLIHEMŞİN - AYDER YAYLASI- FIRTINA VADİSİ- ŞENYUVA (ÇİNÇİVA) ZİL KALE-PALOVİT ŞELALE TURU ÇAĞLAYAN KÖY-KAMİLET VADİSİ-ÇİFTE KEMER KÖPRÜ-HOPA - SARP SINIR KAPISI – BATUM –ARTVİN- KAFKASÖR YAYLASI –ATATÜRK ANITI - RİZE – UZUNGÖL - TRABZON- MAÇKA – HAMSİKÖY – ZİGANA - KARACA MAĞARASI - HARŞIT VADİSİ - GİRESUN ADASI – SAMSUN – AMASYA – ÇORUM

1. GÜN: İSTANBUL -ANKARA –SAMSUN-ORDU-GİRESUN

Öğleden sonra saat 18:00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde buluşma ve Ankara üzerinden Trabzon’a hareket. Gerekli molalarla Samsun, Ordu, Giresun güzergahından sabaha karşı Giresun’a varış.

2. GÜN: GİRESUN-GÖRELE-TRABZON –RİZE-FIRTINA VADİSİ-ÇAMLIHEMŞİN-AYDER YAYLASI

Giresun’a varış. Giresun Kalesinde alacağımız Kahvaltı sonrası Giresun Kalesinden Panoramik olarak Giresun Adası, Zeytinlik Mahallesi ve Gedikkaya’nın fotoğraflanması Topal Osman Ağa Anıt mezarının görülmesi ve aracımızla yapacağımız Panoramik Giresun şehir turu ardından Görele’ye varış.Görele Kemençe Müzesinin görülmesi ve yöre müziği ve Kemence hakkında bilgi alarak horona giriş yapıyoruz.Akcaabat varış. Öğle yemeği (Meşhur Akcaabat Köfte ) Trabzon, Sürmene, Of, Rize güzergahından. Pazar, Ardeşen Çamlıhemşin güzergahından WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından Avrupa’da acil korunması gereken 100 ormandan biri olarak ilan edilmiş olan Fırtına Vadisine giriş. Müthiş manzaralar eşliğinde Ayder’e varış Gelintülü Şelalesi, Ayder Şelalesi, Kalegon’un (Galegon) görülmesi ve keyifli bir yürüyüş sonrası Otelimize yerleşme. Kaplıcaya girmek, yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Ayder Yaylasında bulunan otelimizde.

3. GÜN: AYDER YAYLASI-FIRTINA VAD.- ÇAĞLAYAN KÖY-KAMİLET VADİSİ-ÇİFTE KEMER KÖPRÜ-HOPA

Kahvaltı sonrası saat 11.00’e kadar Ayder Yaylasında serbest zaman bu zaman sarfında arzu eden misafirlerimiz yürüyüş yaparak Ayder Yaylasının keyfini çıkarabilir veya ekstra olarak düzenlenecek olan (Fırtına Vadisi Şenyuva(Çinçiva)-Zilkale-Palovit Şelale Turuna katılabilirler)   Belirtilen saatte toplanma ve Çamlıhemşin’e hareket. Çarşı merkezinde serbest zaman ve Fırtına Deresi kenarında bulunan Osmanlı alabalık tesislerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yöreye has taş kemer köprülerin en güzel örneği olan Timisvat Taş Kemer Köprüsü’nün görülmesi ve fotoğraf çekimi Fırtına Deresi kenarında bulunan Osmanlı alabalık tesislerinde öğle yemeği. Fındıklı Çağlayanköy’e hareket. Yöre ev mimarisin ve Ahşap Nayla’ların (Serender) en güzel örnekleri ile Organik tarım yapılan Çay, Fındık ve Kivi’yi yakından görerek tanıyacağımız Çağlayanköy gezisi Arhavi’ye hareketle Kamilet Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Yöre taş köprülerin güzel bir örneği olan yine bölgede nadir olarak görülen Çifte Kemer Köprünün görülmesi ve fotoğraf çekimi sonrası Hopa’ya hareket. Otele yerleşme akşam yemeği ve geceleme.

EKSRA TUR   FIRTINA VADİSİ-ŞENYUVA (ÇİNÇİVA) ZİL KALE-PALOVİT ŞELALE TURU (45 TL)

Arzu eden misafirlerimizle EKSTRA  Şenyuva (Çinciva )-Zil Kale-Palovit Şelalesi Turu bu turumuz esnasında minibüslerle Fırtına Vadisinin iç kısımlarını takip ederek 17-18 yy yöre ahşap ev mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Çamlıhemşin Konaklar Mahallesinin panoramik olarak görülmesi ve Fırtına Vadisi ve deresini takip ederek. Çinçiva (Şenyuva Köyü)ve Köprüsünün görülmesi ve fotoğraf çekimi ardından denizden 750 metre, Fırtına deresinden 100m yükseklikte kervanların güvenliği amacıyla Kommenos döneminde Karakol Kale olarak inşa edilmiş Zilkale’nin görülmesi sonrası Palovit Deresi üzerinde 27 m. Yükseklikten akan Palovit Şelalesinin görülmesi ve Çamlıhemşin’e dönüş.

4. GÜN: HOPA - SARP SINIR KAPISI – BATUM -ARTVİN

Erken alacağımız kahvaltı sonrası Sarp Sınır Kapısına Hareket. Gerekli gümrük işlemleri sonrası Ganio, Ahalsopeli, Çoruh nehri ve Köprüsünü görerek 14 Km lik bir yolculuk yapıyoruz. Batum şehir merkezinden Chakvi bölgesine hareket.19 yy ’da Rus Botanikçi Krasnow tarafından kurulan Batum Botanik Bahçesi. Orta Cami, Türk Mahallesi, Avrupa Meydanı, Piazza Meydanı, Alfabe Kulesi, Ali Nino Heykeli ve Batum Bulvarında dinlenme Parlemonta Binası ve Başkanlık Sarayının bulunduğu meydanda fotoğraf çekimi ve serbest zaman Öğle yemeği sonrası Sarp Sınır Kapısına hareket. Gerekli gümrük işlemleri ardından Borçka’ya varış. Çoruh nehrini takip ederek Muratlı Baraj suları altında kalan Çay fabrikası ve Camii Artvin’e hareket ediyoruz. Aracımızla yapacağımız Panoramik Artvin şehir turu sonrası Otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Kafkasör Yaylası turuna katılabilirler

EKSRA TUR ARTVİN KAFKASÖR YAYLASI –ATATÜRK ANITI  (25 TL)

Ülkemizin en büyük Atatürk Heykeli görerek denizden 1250 m yükseklikte bulunan her yıl Haziran ayının son haftası ülkemizde ve Karadeniz bölgesinde geleneksel olarak yapılan Boğa Güreşleriyle ünlü Kafkasör Yaylasına varış. Kafkasör Yaylasında Keyifli bir yürüyüş ile Boğa Güreşlerinin yapıldığı Şenlik alanına varış. Arenanın ve çevrenin fotoğraflanması sonrası otele dönüş.

5. GÜN: ARTVİN –RİZE – UZUNGÖL - TRABZON-

Kahvaltı sonrası Çoruh üzerine yapılan Deriner ve Borçka Barajlarının panoramik olarak görülmesi ardından Rize’ye hareket. Rize’ye özgü Rize Bezi (Feretiko) dokuma atölyelerinin görülmesi ve alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Rize, Of, Çaykara güzergâhından denizden 1090 metre yükseklikte bulunan çam ormanları ile çevrili Uzungöl’e (Şerah)varış. Güzergâhımız üzerinde bulunan Yöre ahşap köprü mimarisinin en güzel örneği olan Kiremitli Köprü’nün (Hapşiyaş)görülmesi. Öğle yemeği sonrası Uzungöl etrafında yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı dükkânlarda alışveriş imkânı belirtilen saatte toplanma Trabzon’a hareket. Kommenos Kralı I.Manuel tarafından 1250-1260 yılları arasında yaptırılan geç Bizans kiliselerinin en güzel örneklerinden biri olan Ayasofya Camii(Kilisesi)  müzesinin gezilmesi sonrası Trabzon yöresine has gümüş Kazaziye ve telkari işlerinin yapımı ile bilgileneceğimiz ve en güzel örneklerini göreceğimiz gümüş mağazası gezisi ve alışverişi. Aracımız ile yapacağımız Trabzon Şehir turu esnasında panoramik olarak göreceğimiz Trabzon Kalesi (Aşağı, Orta ve Yukarı Hisar), Zağnos Paşa Köprüsü ve Vadisi, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesi, Boztepe manzarası eşliğinde Ulu Önder Atatürk’ ün Trabzon ziyaretinde konuk olduğu Trabzon’a hakim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer alan 18-19. yy Avrupa mimarisinin güzel bir örneği olan Trabzonlu Rum Armatör ve iş adamı Kostantin Kabayanidis tarafından 1890-1902 yılında yazlık ev olarak yaptırılan Atatürk Köşkü gezilecektir. Otele hareket. Odalara yerleşme Akşam yemeği ve geceleme.

6. GÜN: MAÇKA-HAMSİKÖY-ZİGANA-KARACA MAĞARASI-HARŞIT VADİSİ-GİRESUN ADASI-GİRESUN

Kahvaltı sonrası Maçka’ya hareket ediyoruz. Müthiş manzaralar eşliğinde Hamsiköy ve Doğu Karadeniz Bölgesini Doğu Anadolu’ya bağlayan önemli geçitlerden biri olan Zigana Dağı ve Tünelinin görülmesi Gümüşhane ili Torul ilçesi Cebeli Köyü sınırları içinde kalan denizden 1550 m yükseklikteki Karaca Mağarası’ na gidiş. Oluşum zenginliği yönünden dünya sıralamasında ikinci, Türkiye sıralamasında ilk sırada yer alan doğa harikası Karaca Mağarası gezisi. Yöreye Has Pestil ve Köme alışverişi ardından Harşıt Vadisi, Torul ve Kürtün barajları ve baraj Göllerini izleyerek Tirebolu’ya Çay Fabrikasına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Çayın Bahceden bardağa kadar olan yolculuğunu öğreneceğimiz meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikasını gezmeye başlıyoruz. Çay ve Fındık tanıtımlarından sonra ikram edilen çaylarımızı yudumluyor kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Giresun öğle yemeği (Meşhur Karadeniz Pidesi) Giresun limanından bineceğimiz Tekne ile Karadeniz’in insan yaşamına elverişli tek adası ve mitolojide Argonatlı savaşçıların Kolhis ülkesine yaptıkları yolculukta Aretias olarak geçen Giresun Adasına hareket. Ada gezimiz sonrası Giresun Limanına dönüş.(Hava muhalefeti nedeniyle Tekne Limandan çıkamaz ise Zeytinlik Mahallesi gezilecektir )  Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

7. GÜN: GİRESUN-ORDU-SAMSUN-AMASYA-ÇORUM-ANKARA

Kahvaltı sonrası Ordu’ya hareket ediyoruz. Denizden 460 m yükseklikteki Ordu şehrini panoramik olarak seyredeceğimiz Ordu Boztepe’ye (Ekstra) Teleferik ile çıkış Fotoğraf çekimi sonrası ülkemizin en uzun tüneli olan Ordu Nefise Arçelik (3820 m) geçerek Fatsa, Ünye, Terme güzergahından Samsun’a varış. İlk Adım Anıtı, Tütüncüler  İskelesi, Belediye Parkı, Onur Anıtı ve Mustafa Kemal Atatürk ile 18 arkadaşını Samsun’a getiren Bandırma Vapuru görülecektir. Serbest öğle yemeği ardından belirtilen saatte toplanma ve Havza, Suluova güzergahından Amasya’ya varış. Amasya şehir turumuzda Atatürk'ün 22 Haziran 1919 tarihinde silah arkadaşları ile birlikte Cumhuriyet'in ilk yazılı belgesi olan Amasya Tamimi'ni kaleme aldığı 12 Haziran 1919 tarihinde Ulu önder ve silah arkadaşlarının uzun görüşmeler yaptığı Saraydüzü Kışla Binasının, Harşena Dağı eteklerinde Yeşilırmak kıyısı boyunca bir inci gerdanlık gibi dizili Yalı Boyu Evleri, Harşena Dağı (Amasya Kalesi)Kral Kaya mezarlarının panoramik olarak görülmesi ardından II. Beyazıt Camii ve Külliyesi ziyareti. Ferhat ile Şirin Su kanalının görüldükten sonra, Çorum’a varış. Meşhur Çorum Leblebisi ve Kuruyemiş alışverişi ardından Sungurlu, Kırıkkale güzergahından Ankara’ya varış. Ankara’da ki misafirlerimizle vedalaşma sonrası İstanbul’a devam ediyor, gerekli molalarla gece saatlerinde İstanbul’a varış. Gezimizin sonu

 

DOĞU KARADENİZ

Nakit/Tek Çekim

9 TAKSİT

İki Kişilik Odada Kişi Başı

990 TL

1050

Üçüncü Kişi

950 TL

*

Tek Kişi Farkı

300 TL

*

Çocuk (07-12 Yaş)              

 (İki Yetişkin Yanında)

690 TL

*

00-06 Yaş Çocuk

 ( Araçta Koltuk Alınırsa   )

250 TL

*

 

OTELLERİMİZ          

HOPA

PERONTİ HOTEL 4*

ARTVİN
GRAND ARTVİN 4*   

GİRESUN

NEW JASMİN HOTEL 4*

TRABZON

AKYÜZ ROOMİNG HOUSE BUTİK

AYDER
BUTİK HOTEL

Genel Bilgileri

Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı(yedeği), fotoğraf makinesi-kamera(piller, film), yağmurluk, rahat t-shirt ve eşofman, yayla gezilerimiz sırasında özel eşyalarınızı yanınızda bulundurabilmeniz için sırt çantası, şapka, güneş gözlüğü, akşamları sıcak tutabilecek kazak, hırka, polar vb

BATUM (GÜRCİSTAN) ÇIKIŞLARINDA FOTOĞRAFLI VE TC KİMLİK NUMARASI OLAN NÜFUS CÜZDANI veya PASAPORT İLE GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPILMAKTADIR. ANNE ve BABASI YANINDA BULUNMAYAN 18 YAŞINDAN KÜÇÜK OLAN KATILIMCILAR İÇİN ANNE ve BABADAN NOTER TASTİKLİ MUVAFAKATNAME ALINMASI GEREKMEKTEDİR.

* Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

* Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

* Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor.

* Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden SALTUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf talep etmektedir.

 ( Fotoğraf olması zorunludur.)

*KKTC vatandaşlarının Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu

( multiple ) vize almış olmaları gerekir.

* Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.