yurt İÇİ TURLARI

tatilincisi.com

İZMİR- ÇEŞME-ALAÇATI-SEFERİHİSAR-FOCA -MANİSA TURU

1. GÜN: ANKARA-İZMİR  - 590 Km

Akşam saat 23.00’de Tunus Caddesi No: 14 önünden hareket. Gerekli molalarla sabah saatlerinde İzmir’e varış.

2. GÜN: İZMİR-FOÇA - 120 Km

Kahvaltı sonrası Foça tarihi evleri,limanı ve balık restoranlarıyla ünlü Eski Foça'da yapacağımız keyifli bir yürüyüş ve serbest zaman sonrası Karşıyaka’dan bineceğimiz vapur ile İzmir Körfezi seyri ile Konak İskelesi’ne varış. İlk olarak Mithat Paşa Caddesi ile Halil Rıfat Paşa Caddesi arasında kalan bölgede kolay ulaşımı sağlamak amacıyla 1907 yılında Musevi işadamı Nesim Levi tarafından yaptırılan  Tarihi Asansör ‘ün görülmesi Konak Meydanı ve Saat Kulesi’nin fotoğraflanması sonrasında otelimize hareket ediyoruz akşam yemeği ve geceleme.

3. GÜN: ÇEŞME –ÇEŞME TEKNE TURU-  İZMİR -160 Km

Kahvaltı sonrası Çeşme’ye hareket ediyoruz. Panoramik Çeşme turu, Çeşme Limanı’ndan saat 10.30-11.00 arası bineceğimiz tekne ile deniz molaları ve eğlence dolu bir gün geçireceğiz. (Tekne turumuz esnasında sırasıyla Akvaryum Koyu, Mavi Koy, Eşek Adası ve Cennet Adası, mağaralar görülecek ve yüzme molaları verilecektir.) Tekne turumuzun ardından Çeşme Kalesi’nin görülmesi. Çeşme çarşıda serbest zaman ve alışveriş imkânı belirtilen saatte toplanma İzmir’e hareket. Otelimize varış akşam yemeği ve geceleme.

4.GÜN: ALAÇATI –SEFERİHİSAR-SIĞACIK –TEOS ANTİK KENTİ TURU - 216 Km

Antik çağda adı "Agrilia" olan Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Arnavut Kaldırımlı dar sokakları ve evleriyle Alaçatı merkezde serbest zaman ve fotoğraf çekimi. Belirtilen saatte toplanarak Sığacık’a hareket ediyoruz. Sığacık Limanı’nda fotoğraf çekimi ve serbest zaman, Sıgacık Kalesi ve Teos Antik Kenti gezisi ardından Seferihisar’a hareket. Seferihisar merkezde serbest zaman ve fotoğraf çekiminin ardından İzmir’e hareket ediyoruz. Otele varış. Serbest zaman akşam yemeği ve geceleme.

5.GÜN: SELÇUK–ŞİRİNCE-MERYEMANA KİLİSESİ-EFES ANTİK KENTİ–İZMİR -   195 Km

Kahvaltı sonrası Selçuk’a hareket ediyoruz. Hz.İsa’nin annesi Hz.Meryem’in yaşamının son dönemlerini geçirdiği ve öldüğü varsayılan kutsal Meryemana Kilisesi ve Türkiye’nin önemli antik kentlerinden biri olan Efes Antik Kenti’nin gezilmesi. Efes Antik Kenti gezimiz esnasında burada; Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Kuretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra görülecektir. Daha sonra meyve şaraplarıyla ünlü Şirince Köyü’ne gidiyoruz. Çeşitli meyve şaraplarından tadım ve alışveriş için serbest zaman ardından İzmir’de bulunan otelimize hareket. Odalara yerleşme kşam yemeği ve geceleme.

6. GÜN: İZMİR- ÖDEMİŞ-BİRGİ-TİRE TURU -265 Km

Kahvaltı sonrası yaklaşık iki saat sürecek olan bir yolculuktan sonra Aydınoğulları Beyliği’nin merkezi Birgi’ye ulaşıyoruz. İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı bir mahalle olan ve 2012 de Dünya Mirası Geçici listesine eklenen Birgi‘de ünlü Çakırağa Konağını, Ulucami’yi ve Birgivi Dede’nin türbesini ziyaret edip rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra, yaklaşık 10 km uzaklıktaki Ödemiş’e gitmek üzere yola koyuluyoruz. Çok köklü bir tarihi olan ve Kurtuluş Savaşımızda ilk kurşunun sıkıldığı, Kuva-i Milliye‘nin ilk vuruşmasının yapıldığı Ödemiş ile ilgili bilgileri rehberimizden alıyoruz ve öğle yemeğini meşhur ödemiş köftecisinde yiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından serbest zaman sonrası belirlenen saatte aracımıza biniyoruz. Evliya Çelebi’nin eseri Seyahatnamesinde “Şehr-i Muaz-zam Tire”olarak adlandırdığı ve yine Katip Çelebinin ise “Eski Taht Şehri” olarak adlandırdığı “Ulemalar Yatağı”na yani Tire’ye gidiyoruz. Tire Müzesi, İbni Melek Türbesini ziyaret edip, Dere Kahve ‘de çaylarımızı içiyor ve verilen toplanma saatinde aracımızda oluyoruz. İzmir’e dönüş yoluna geçiyoruz. İzmir’e varış, akşam yemeği ve geceleme.

7. GÜN: İZMİR- MANİSA-ANKARA -650 Km

Kahvaltı sonrası Tarihi Kemeraltı Çarşında alışveriş imkânı ve serbest zaman belirtilen saatte toplanmamızın ardından, Şehzadeler Kenti Manisa’ya hareket ediyoruz. Manisa Kalesi’nin kalıntıları, Mevlevihane ve Ağlayan Kaya (Niobe)’yi görerek; Manisa’da Saruhan Park’a gidiyor ve kahve molası veriyoruz. Hemen sonrasında Saruhanoğulları’nın kurucusu Saruhan Bey’in Türbesi’ni görüyor ve Manisa’nın o muhteşem eserlerini gezmeye başlıyoruz. Muradiye, Sultan Camilerini ve Hafsa Sultan Şifahanesi Tıp Tarihi Müzesi’ni gezdikten sonra Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalarla akşam saatlerinde Ankara’ya varış ve gezimizin sonu…

Genel Bilgileri

Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı, rahat kıyafetler, şapka, (havuzu olan otellerimiz için) mayo-terlik, fotoğraf makinesi-kamera (piller, film), güneş gözlüğü ve kremi, hırka-polar vb. kıyafetler.

NOTLAR:

* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini gizli tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux midibus 26-46 kişi arası kayıtlarda otobüslerle sağlanır.

*Gezi ücretine dâhil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.