yurt İÇİ TURLARI

tatilincisi.com

KUZEY EGE

BOZCAADA GÖKCEADA TRAKYA B.ADA TURU

ASSOS ANTİK KENTİ- KÜÇÜKKUYU-KAZDAĞLARI-ADATEPE KÖYÜ-TAHTAKUŞLAR KÖYÜ-AKÇAY-GÜRE AYVALIK TEKNE TURU-CUNDA-ŞEYTAN SOFRASI- GEYİKLİ-BOZCAADA (TENEDOS)-TRUVA (TROİA) ANTİK KENTİ - GÖKCEADA (İMROZ)- GELİBOLU YARIMADASI TARİHİ MİLLİ PARKI (ŞEHİTLİK)-GELİBOLU-UZUNKÖPRÜ-EDİRNE İSTANBUL - BÜYÜKADA

1. GÜN: ANKARA-EDREMİT-GÜRE

Akşam saat 22.00’de Tunus Cad. No. 14’te buluşma ve hareket. Gece yolculuğu.

2. GÜN: ASSOS ANTİK KENTİ- KÜÇÜKKUYU-ADATEPE KÖYÜ-TAHTAKUŞLAR KÖYÜ-AKÇAY-GÜRE

Kahvaltı sonrası Behramkale’ye hareket ediyoruz. Assos Antik Kenti Akrapol ve Assos Liman gezileri ardından Küçükkuyu’daki Adatepe Zeytinyağı Müzesi’ni görüyoruz. Kazdağları eteklerindeki Adatepe Köyü’ne hareket. Edremit Körfezi’ne hakim bir noktada bulunan Zeus Altarı’nın görülmesi, köy içinde yapacağımız yürüyüş ve köy meydanında çay kahve molası ardından Tahta Kuşlar köyünde Kazdağları ve Türkmen Kültürüne ait objelerin sergilendiği Özel Tahta Kuşlar Etnografya Müzesi’nin gezilmesi Akçay ‘da vereceğimiz serbest zaman sonrası otele yerleşme, akşam yemeği ve geceleme.

3. GÜN:  AYVALIK TEKNE TURU-CUNDA-ŞEYTAN SOFRASI-GÜRE

Kahvaltı sonrası Ayvalık İskele ’ye hareket ediyoruz. Tam Gün Ayvalık Körfezi tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. (Teknenin demir attığı Ada ve körfezlerde deniz molaları verilmektedir. Arzu eden misafirlerimiz denize girebilir veya teknede güneşlenebilir.) Körfez adalarının görülmesi ardından tekne ile Cunda’ya varış Cunda Adasında belirtilen saate kadar serbest zaman sonrası teknemiz ile Ayvalık’a dönüş. Şeytan Sofrasından Panoramik Ayvalık Körfezi ve Adaları seyretme, fotoğraf çekimi ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme.

4. GÜN: BOZCAADA (TENEDOS)-TRUVA (TROİA) ANTİK KENTİ

Kahvaltı sonrası Geyikli Yükyeri iskelesinden Feribot ile yaklaşık 30 Dakikalık bir yolculukla Bozcaada’ya varış. Aracımızla yapacağımız Panoramik tur esnasında Üzüm bağları ve Bağevleri eşliğinde Adanın önemli plajları olan Ayazma Plajı, Habbele Plajı, Polente Feneri ve Rüzgar güllerinin görülüp fotoğraflanmasının ardından Bozcaada merkeze varış. Şirin sokakları eski Rum evleriyle Arnavut Kaldırımlı Ada sokaklarını keşfediyoruz. Bozcada tarihi hakkında hem görsel hem de yazılı anlamda birçok objeyi göreceğimiz özel Bozcaada Müzesi ve Panoramik olarak göreceğimiz ve fotoğraflayacağımız Bozcaada Kalesi gezimiz ardından Bozcaada merkezde serbest zaman belirtilen saatte toplanma. Hisarlık Mevkiinde bulunan Truva (Troia)Antik Kenti’ne hareket.9 farklı dönemin izlerini taşıyan Truva(Troia) Antik Kenti gezisi ardından Çanakkale’ye hareket. Otelimize varış. Serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme.

5. GÜN: GÖKCEADA (İMROZ)-ÇANAKKALE

Sabah kahvaltı sonrası Feribot saatine göre Çanakkale, Eceabat güzergahından Kapatepe Limanı’na varış. Feribot saatine göre feribot ile yaklaşık 1 Saat 30 Dakika sürecek keyifli bir yolculuk ile Lozan anlaşması neticesinde 22 Eylül 1923 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti topraklarına dahil olan Cittaslow (Yavaş Şehir) Gökceada Kuzu Limanına varış. Panoramik Gökceada merkez gezisi ardından merkeze 4 Km uzaklıkta bulunan Gökçeada’nın deniz kenarında yer alan tek yerleşim bölgesi olan Kaleköy Limanı’na varış bir zamanlar Gökçeada’nın Metropolitan Kilisesi olan Aya Marina Kilisesi görülmesi ve limanda serbest zaman. Rum evleri ve mimarisiyle oldukça ilgi çeken Rum yerleşimleri olan Dereköy, Eski Bademli, Tepeköy ve Dibek Kahvesiyle ünlü olan Zeytinli Köyü gezileri sonrası Feribot saatine göre Gökceada Kuzu Limanı’ndan Kapatepe Limanına hareket yaklaşık 1 Saat 30 Dakikalık bir yolculuk ile Kapatepe Limanina varış. Otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme.

6. GÜN: ÇANAKKALE – GELİBOLU YARIMADASI TARİHİ MİLLİ PARKI-EDİRNE

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış, Çanakkale’ye hareket. Gün içerisinde Çanakkale Savaşları’nın geçtiği Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı içinde Kilit bahir, Anzak Koyu, Arı burun Mezarlığı, Mehmet Çavuş Anıtı, Seyit Onbaşı Anıtı, Morto Koyu, 57. Alay Şehitliği, Fransız Mezarlığı, Kanlı Sırt, Conkbayırı, Çanakkale Şehitleri Abidesi gezileri sonrası Gelibolu, Keşan güzergâhından Uzunköprü’ye varış. Istıranca (Yıldız)Dağlarından doğarak Trakya bölgesi ve bereketli Ergene Ovasına hayat veren Meriç Nehrinin önemli Kollarından Ergene Nehri. 1427-1443 tarihleri arasında Osmanlı sultanı 2.Murat’ın emri ile dönemin ünlü mimarlarından Mimar Muslihittin ve Kalfası Mehmet Usta tarafından yapılan Dünya’nın en uzun taş köprüsü olarak adlandırılan 171 gözlü 1270 m uzunluğundaki Uzunköprü’nün (Ergene Köprüsü) görülmesi ve fotoğraf çekimi ardından Edirne’de bulunan otelimize varış. Odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

7. GÜN: EDİRNE-İSTANBUL

Kahvaltı sonrası Edirne Şehir turumuza ilk olarak Karaağaç bölgesinden başlıyoruz;  Tunca Köprüsü (Defterdar Ekmekcizade Ahmet Paşa Köprüsü ) ve Meriç Köprüsü (Yeni Köprü), Meriç Jandarma Karakol Binası, Hacı Adil Bey Çeşmesi, Jandarma Şehitliği, Türk-Yunan Sınırı ve Pazar Kule Sınır Kapısı, Karaağaç Tren İstasyonu(Trakya Ün. Rektörlük Binası) ve Lozan Anıtı’nın görülmesi. Trakya Üniversitesi tarafından restore edilerek günümüzde Sağlık Müzesi olarak hizmet vermekte olan 2.Beyazıt Külliyesi, Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı Saray içi, Saray Köprüsü, Adalet Kasrı ve eski saray kalıntılarının görülmesi sonrası Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye Camii ziyareti. Eski Camii, 3 Şerefeli Camii, Makedon Kule ve Arkeoloji Parkı gezileri ardından tarihi Ali Paşa Bedesteni’nde serbest zaman ve alışveriş imkanı. Belirtilen saatte toplanma. İstanbul’a hareket. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve geceleme.

8.GÜN: İSTANBUL BÜYÜKADA TURU-ANKARA

Kahvaltı sonrası Bostancı iskelesinden bineceğimiz Ada Vapuru ile Büyükada’ya hareket ediyoruz. Vapurdan Heybeli ve Kınalı Adaların panoramik seyri ile Büyükada’ya varış. Öğle yemeği ve serbest zamanın ardından (Arzu eden misafirlerimiz Ekstra fayton ile Ada turu yapabilirler) Saat 15.30’da belirlenen noktada buluşma vapur ile Bostancı İskelesine varış. Aracımız ile buluşma ve Ankara’ya hareket. Gerekli molalarla akşam saatlerinde Ankara’ya varış. Gezimizin sonu...

OTELLERİMİZ

EDREMİT

4* HOTEL

ÇANAKKALE

AKOL HOTEL 4* veya İRİS HOTEL 4*

EDİRNE

MARGİ HOTEL 5*

İSTANBUL

PARK INN RADİSSON HOTEL veya FOUR POINT SHERATON HOTEL

Genel Bilgileri

Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı, sandalet, şapka,Mayo-terlik (yedeği),plaj havlusu, fotoğraf makinesi-kamera (piller, film),güneş gözlüğü ve kremi vb.

NOTLAR:

* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini gizli tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.

* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux Midibus 26-46 kişi arası kayıtlarda lux otobüslerle sağlanır.

*Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

Turumuzda Araca Biniş Noktaları :

1 - Tunus Cad. No:14 Önü     4-  Bilkent köprü altı
2 – Milli Kütüphane                  5-  Ümitköy köprü altı
3-  Armada önü                         6-  Koru sitesi Anse Önü Otobüs Durağı