yurt İÇİ TURLARI

tatilincisi.com

KOMMEGENE’DEN KİLİKYA’YA KRALLARIN AYAK İZİ GAZİANTEP-BİRECİK-ŞANLIURFA-ADIYAMAN-TARSUS ADANA TURU

05-09 NİSAN 2017        12-16 NİSAN 2017        19-23 NİSAN 2017

26-30 NİSAN 2017        03-07 MAYIS 2017       10-14 MAYIS 2017

17-21 MAYIS 2017       24-28 MAYIS 2017

1. GÜN: ANKARA-ŞANLIURFA

Akşam saat 22.00’da Tunus Caddesi No:14 Önünden hareket. Gerekli molalarla sabah saatlerinde Şanlıurfa’ya varış.

2.GÜN: ŞANLIURFA – GÖBEKLİ TEPE-BALIKLIGÖL – AYN ZELİHA GÖLÜ - HARRAN

Kahvaltı sonrası Peygamberler şehri Şanlıurfa çevre turu için hareket. Yaklaşık olarak 11 bin 500 yıl öncesine ait dünyanın en eski tapınağı olduğu düşünülen Göbekli Tepe Höyüğüne varış. Göbekli Tepe Höyüğü gezisi ardından Şanlıurfa’ya varış. Öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrası Harran’a gidiyoruz. Dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Harran Üniversitesi, Harran Ulucamii, Harran Şehir Surları ve Ters fincan evleriyle Harran’ın gezilmesi. Şanlıurfa’ya dönüş. Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Rızvaniye Camii, Makam Camii, Döşeme Camii ve Hz. İbrahim makamının görülmesi sonrası tarihi hanlarda (Sipahi Hanı, Kazzaz Han, Sipahi Han) alış veriş için veriş için verilecek serbest zaman sonrası Gümrük Handa belirtilen saatte buluşma Dinlenme ve Çay Kahve molası ardından otelimize hareket. Odalara yerleşme. Akşam yemeği sonrası ekstra Şanlıurfa’ya özgü yöresel Sıra gecesi ve geceleme

3.GÜN: ŞANLIURFA – ATATÜRK BARAJI – ADIYAMAN - KÂHTA -NEMRUT DAĞI

Kahvaltı sonrası Şanlıurfa Halepli Bahçe ile Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesinin gezilmesi. Fırat nehri üzerinde bulunan ülkemizin en büyük barajı olan Atatürk Barajı ve Hidroelektrik Santralinin görülmesi. Adıyaman’a hareket. Odalara yerleşme belirtilen saate toplanma minibüslerle öğle yemeğini almak üzere Kâhta Barajı’na gidiş. Baraj Gölü kıyısındaki tesiste öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Nemrut Dağı Milli Parkı’na hareket. Yol güzergâhımızda sırası ile Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemeia Ören Yeri’nin (Eski Kale) gezilmesi. Ünlü Kommagene Kralı’nın Nemrut Dağı zirvesine güneşin ayakları altından doğuşu ve batışını görmek için yaptırdığı muhteşem Tümülüsü ve devasa heykellerini, (Doğu Terası, Sunak, Batı Terası ve Kuzey Terası ) göreceğimiz, dağda eşsiz "GÜN BATIMI" nın izlenmesi ardından Adıyaman’a dönüş. Akşam yemeği ve geceleme.

4. GÜN: ADIYAMAN-BİRECİK-HALFETİ-GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası Birecik’e hareket. Birecik’teki Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı alanın görülmesi sonrası Halfeti’ye hareket. Fırat Nehri üzerinde bulunan Birecik Baraj Gölünde tekne turumuzu yapıyoruz. Tekne turumuz esnasında, panoramik  olarak Kızlar Mağarası,  Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyünü görüyoruz. Halfeti’de alacağımız öğle yemeği sonrası Gaziantep’e hareket 9 Eylül 2011 tarihinde Gaziantep'te açılan ve 1700 metrekarelik mozaik ile Dünya'nın en büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan Zeugma Mozaik Müzesi gezisi ardından yürüyerek Gaziantep Şehir Turumuza Tarihi Gaziantep Evlerinin bulunduğu Bey Mahallesinden başlıyoruz Hasan Süzer Etnografya Müzesi, Kurtuluş Camisi, Kendirli Kilisesi, Şehitler Abidesi, 14 Şehit Anıtı, Naip Hamamı, Gaziantep Kalesi ve Kahramanlık Panorama Müzesinin gezilmesi ardından Zincirli Bedesten ve Bakırcılar Çarşısını Ziyaret, Tütün Hanı veya Mevlevi Dergâhı Kompleksi içerisinde bulunan Tahmis Kahvesinde dinlenme ve çay kahve molası, Elmacı Pazarı ve Pasajlarda alışveriş için serbest zaman.Belirtilen saatte toplanma Otele hareket.Odalara yerleşme akşam yemeği ve geceleme.

5. GÜN: GAZİANTEP-ADANA-TARSUS-ANKARA

Kahvaltı sonrası Adana’ya Hareket. Panoramik Adana şehir turu ve Sabancı Merkez Camii gezileri ardından Adana Baraj Gölü kenarında Öğle yemeği Tarsus’a hareket.  Tarsus Şelalesi’nin görülmesi ve fotoğraf çekimi ardından Tarsus şehir turu Kleopatra Kapısı, Makamı Şerif Camii (Hz Danyal Peygamber Makamı)Saint Paul Kilisesi (Eski Camii),Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan Eski Tarsus Evlerinin ve sokaklarının Fotoğraflanması, Saint Paul Kilisesi, Ulu Camii’nin görülmesi. Beyaz Çarşı(Kırk Kaşık Bedesteni)serbest zaman ve alış veriş imkânı Nusrat Mayın Gemisi, Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar)Mağarasının görülmesi ve fotoğraf çekimi ardından Ankara’ya hareket. Pozantı, Aksaray güzergâhından gerekli molalarla Ankara’ya varış. Gezimizin sonu...

OTELLERİMİZ

ŞANLIURFA / HARRAN HOTEL 4*

ADIYAMAN /GRAND İSİAS HOTEL 4*  

GAZİANTEP/ MED GOLD HOTEL 4*

NOTLAR:

* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsait lige göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini gizli tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
*Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.