Tatİlincisi.com Hoşgeldiniz Tatilin SOYADI 0388 232 91 51

yurt dIŞI TURLARI

tatilincisi.com

 

 

ANKARA’DAN OTOBÜSLE BALKANLAR / 8 ÜLKE-16 ŞEHİR
BULGARİSTAN-SIRBİSTAN-BOSNA HERSEK-HIRVATİSTAN-KARADAĞ-ARNAVUTLUK MAKEDONYA-YUNANİSTAN
Plovdiv-Sofya(1)-Belgrad(1)-Saraybosna(1)-Mostar-Dubrovnik-Trebinje(1)-Kotor-Budva-İşkodra(1)-Tiran-Ohrid Gölü(1)-Manastır-Üsküp-Selanik(1)-Kavala
01 NİSAN İTİBARİYLE HER CUMARTESİ  HAREKET……..
1. Gün Cumartesi: ANKARA – İSTANBUL- EDİRNE-KAPIKULE (690 km/9 saat) -PLOVDIV (150 km/2 saat)
Akşam saat 18:00’de Tunus Cad No:14’ten (SALTUR arkası) hareket. Otobüs’e yerleşme ardından  yolda molalar ve ikramlarla İstanbul’a gidiş. Saat 23:30’da İstanbul’dan binecek yolcularla belirtilen noktalarda buluşma ve Kapıkule’ye gidiş.  Kapıkule sınırında Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan'a yolculuk. Geceleme yolda
2. Gün Pazar: PLOVDİV - SOFYA (144 km /2 saat)
Sabah Plovdiv’e varış. Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer olarak bilinir. Eski Plovdiv adındaki şehrin en eski bölümü – Nöbet Tepe üzerinde bulunuyor. Panoramik tur esnasında Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi, Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik Amfitiyatro, Djumaya camisi, Plovdiv´in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya. Tur bitiminde Sofya’ya hareket. Sofya panoramik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, eski Kraliyet Sarayı, neo klasik stilde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya – Sendika şehri, Rotonda Kilisesini sayabiliriz. Meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeline panoramik bakış ve fotoğraf molasının ardından, Sofya’nın simgesi olan Banyabaşı Camiini ziyaret ediyoruz. Tur bitiminde Otele yerleşme, akşam yemek ve geceleme..
3. Gün Pazartesi: SOFYA - BELGRAD (395 km / 4,5 saat)
Kahvaltı sonrası Belgrad’a hareket. Yapılacak panoramik Belgrad şehir turunda Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde arzu edenlerle Ekstra Tuna ve Sava nehirlerinde tekne turu yapılacaktır (10 Euro). Otele yerleşme, akşam yemek ve geceleme.
4. Gün Salı: BELGRAD-SARAYBOSNA (295 km / 5 saat)
Kahvaltı sonrası Saraybosna’ya hareket. Varışta yapacağımız panoramik şehir turunda Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu, I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni görüp Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçerek Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer,  odalara yerleşme, akşam yemek ve geceleme.
5. Gün Çarşamba: SARAYBOSNA –MOSTAR-TREBINJE (270 km / 5,5 saat)
Kahvaltı sonrası Mostar`a hareket. Mostar’a varışta  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda Mostar Köprüsü görülecektir, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Fotoğraf molasından sonra Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Tur bitiminde Trebinje’deki otelimize transfer, odalara yerleşme, akşam yemek ve geceleme.
6. Gün Perşembe: TREBINJE-DUBROVNİK-KOTOR - BUDVA - ST. STEFAN - İŞKODRA
Kahvaltı sonrası Dubrovnik’e hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanda  yürüyerek akşam turu olarak yapacağımız tur esnasında Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları görülecektir. Daha sonra Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a gidiş.  İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi fotoğraflama imkanı bulacaksınız.  Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’ya gidiş. İşkodra’ya giderken son olarak  bir zamanlar balıkçıların yerleşim yeri iken günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı panoramik noktadan fotoğrafladıktan sonra İşkodra’ya hareket. Varışta Otele yerleşme, akşam yemek  ve geceleme..
7. Gün Cuma: İŞKODRA- TİRAN - OHRİD GÖLÜ (235 km / 4,5 saat)
Kahvaltı sonrası Otelde hareket ve  Arnavutluk’un başkenti Tiran’a gidiş. Yapılacak panoramik Tiran şehir turunda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısında gümrük işlemlerimizi takiben Makedonya’da  Ohrid Gölü’ne transfer. Arzu edenlerle Ekstra Ohrid gölünün doğduğu yer ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum turuna katılma imkanı. (15 Euro). Varışta Otele yerleşme, akşam yemeği ve geceleme. (Arzu edenlerle Ekstra müzikli yemekli Makedon gecesi düzenlenecektir (50 Euro). Geceleme otelimizde.
8. Gün Cumartesi: OHRİD GÖLÜ - MANASTIR (BITOLA) - ÜSKÜP -SELANİK (485 km /7 saat)
Kahvaltı sonrası yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi görüldükten sonra Manastır (Bitola)’ya hareket.  Varışta yapılacak şehir turunda; Türk Çarşısı, Bedesten, İshak Camii,  Yeni Cami, Haydar Kadı Camii ile gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi  ve Atatürk Müzesi gezilecektir(giriş dahil değildir). Daha sonra  Üsküp’e hareket. yapılacak panoramik şehir turunda tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, Meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Selanik’e hareket. Otele yerleşme, akşam yemek ve geceleme.
9. Gün: SELANİK – KAVALA- DEDEAĞAÇ -GÜMÜLCİNE - İSTANBUL -ANKARA (1045 km/16 saat)
Kahvaltı sonrası yapılacak panoramik şehir turunda Ag Dimitri Kilisesi, Atatürk’ün evi, Rodanda, Aristoteoles Üniversite Kampüsü,  Şadırvan, Helexpo International Fuar alanı, Döner Kule, 19.YY Neo Klasik Yapılar, Averof  Limanı, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro, Vassilikon Kültür Merkezi,  Kütüphane, Kamara, Bedesten, “Panagia Calkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St.  Harlambos” Kiliseleri, Hamza Bey Camii bulunmaktadır. Tur bitiminde Kavala’ya hareket ve Kavala’da kısa bir tur sonrası Dedeağaç, Gümülcine üzerinden molalarla sınır kapısına gidiş. Gümrük işlemleri ardından İstanbul ve  Ankara’ya hareket. (İstanbul’a varış gece yarısı, Ankara’ya varış ertesi sabah olacaktır).. Anılarla dolu  turumuzun sonu.. 

OTOBÜSLE BALKANLAR TURU
  31 OCAK 2017 TARİHİNE KADAR 08 MART 2017 TARİHİNE KADAR TUR ÜCRETİ
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI
  399 EURO 449 EURO 499 EURO
TEK KİŞİLİK ODA FARKI
   150 EURO  150 EURO   150 EURO
ÇOCUK ÜCRETİ (3-12 YAŞ)
  359 EURO 389 EURO 429 EURO
Belirtilen ücretler nakit veya tek çekim ödemelerde geçerli olup taksitli fiyatlarda ücretlere 30 Euro ilave edilerek ödeme alınacaktır.
ÖNERİLEN OTELLER:
Sofya’da          1 gece Ramada Hotel 4* vb otelde HB bazında konaklama
Belgrad’ta        1 gece Astoria Hotel 4* vb otelde HB bazında konaklama
Saraybosna’da 1 gece Hollywood Hotel 4* vb otelde HB bazında konaklama
Trebinje'de       1 gece Leotar Hotel 4* vb otelde HB bazında konaklama (alternatif konaklama Neum’da)
Iskodra’da        1 gece Colossea Hotel 4* vb otelde HB bazında konaklama(alternatif konaklama Ulcinj veya Podgorica’da)
Ohrid’te           1 gece Sileks Hotel 4* vb otelde HB bazında konaklama
Selanik’te        1 gece Capsis Hotel 4* vb Otelde HB bazında konaklama
ÖNEMLİ BİLGİLENDIRME !! 
- Kayıt esansında Otobüste koltuk No’ları verilecek olup tüm tur boyunca misafirlerimiz satın aldıkları koltukta seyahat edecektir.
- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi (Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. Pasaport süreleri tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olmalıdır ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
-Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların Ülkeye girişine izin vermemektedir.
- Sınır geçişleri araç personellerimiz ve rehberlerimiz yardımı ile yapılmaktadır.
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için  Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka, polar ceket, yağmurluk  v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkış tarihine  en geç 20 gün kala olacaktır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenta tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel (ler) gezi hareketinden 3 Gün önce acenta tarafından bildirilecektir.
-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenta tarafından bilgi verilecektir
- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan 3-12 yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acenta sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
- Ekstra organizasyonlar  katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Ödemeleri tur esnasında rehber tarafından alınacaktır. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
Ülkelerde Kullanılan para birimleri:
Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Leva )
Makedonya – Denar ( Ortalama 1 Euro : 60 Denar )
Sırbistan – Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 115 Dinar )
Bosna Hersek – Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )
Hırvatistan – Kuna ( Ortalama Kur 1 Euro : 7 Kuna )
Arnavutluk – Lek ( Ortalama Kur 1 Euro : 135 LEK )
Karadağ – Euro ,
Yunanistan - Euro ,